Zakładanie firm online staje się coraz bardziej popularne jako sposób rozpoczęcia biznesu na Litwie. Jest to wygodny, szybki i efektywny proces, który pozwala właścicielom firm zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wszystkie niezbędne kroki można wykonać przez internet. Aby skutecznie rozpocząć swoją działalność gospodarczą, ważne jest zrozumienie wszystkich etapów procedury i dokładnie wiedzieć, co trzeba zrobić.

1. Wybór formy prawnej:

Pierwszym krokiem w procesie zakładania firmy jest wybór odpowiedniej formy prawnej, która będzie odpowiadać potrzebom Twojego biznesu. Zazwyczaj klienci mają do wyboru dwie opcje: spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (UAB) lub spółkę cywilną (MB). Każda z tych form ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest dokładne rozważenie każdej z nich i wybór najlepszego rozwiązania.

 

2. Zbieranie informacji:

Po wyborze formy prawnej klient musi wypełnić kwestionariusz, w którym podaje się niezbędne informacje dotyczące tworzonej firmy oraz samego klienta. Aktualnie lista dokumentów, które są wymagane, może się różnić w zależności od wybranej formy prawnej.

 

3. Rezerwacja nazwy:

Jednym z najważniejszych kroków w procesie zakładania firmy jest rezerwacja nazwy firmy w rejestrze podmiotów prawnych. Zapewnia to, że nazwa Twojej firmy będzie unikalna i nie będzie używana przez inne firmy.

 

4. Przygotowanie dokumentów:

Nasi specjaliści przygotowują wszystkie niezbędne dokumenty zakładowe w języku litewskim lub angielskim, uwzględniając Twoje preferencje i potrzeby biznesowe. Istnieje również możliwość dodatkowego zamówienia tłumaczenia dokumentów na inne języki.

 

5. Otwarcie konta bankowego:

Po przygotowaniu dokumentów otwierane jest konto firmowe w wybranym banku lub instytucji kredytowej. Jest to istotny krok, ponieważ na tym koncie gromadzony jest kapitał zakładowy, niezbędny do rejestracji firmy.

 

6. Wpłata kapitału zakładowego:

Klient wpłaca minimalny kapitał zakładowy na to konto bankowe, zależnie od wybranej formy prawnej. Ten kapitał jest niezbędny do oficjalnego rozpoczęcia działalności firmy.

 

7. Podpisanie dokumentów:

Ostatnim krokiem jest podpisanie dokumentów, co można zrobić elektronicznie przez internet za pomocą podpisu elektronicznego. Zapewnia to, że wszystkie niezbędne dokumenty są oficjalnie zatwierdzone, a Ty możesz rozpocząć swoją działalność.

 

Po zakończeniu tych kroków firma zostanie oficjalnie zarejestrowana, a Ty będziesz mógł rozpocząć swoją działalność. Jednak to jeszcze nie koniec – po rejestracji firmy istnieje kilka dodatkowych działań, które trzeba podjąć, aby Twój biznes był w pełni przygotowany do działania.

 

Dodatkowe kroki po rejestracji

Ustalenie informacji o udziałowcach. Uporządkuj informacje o udziałowcach w rejestrach JADIS i JANGIS.

Zmiana konta bankowego firmowego. Zamień konto firmowe na bieżące.

Umowa na usługi księgowe. Podpisz umowę na usługi księgowe z firmą księgową lub osobą świadczącą usługi księgowe.

Umowa o pracę z dyrektorem firmy. Podpisz umowę o pracę z dyrektorem firmy.

Inne dokumenty. Przygotuj inne dokumenty związane z prawem pracy, jeśli to konieczne, i skonsultuj się ze specjalistami w przypadku wszelkich związanych z nimi pytań.

 

Procedura zakładania firmy online jest wygodnym i efektywnym sposobem rozpoczęcia działalności gospodarczej na Litwie. Z odpowiednimi partnerami i wykwalifikowanymi specjalistami Twój start w biznesie może być udany i płynny. Rozpocznij swoją biznesową podróż już dziś!