Zakup spółki na Litwie – długi i skomplikowany proces? Mit!

Najpopularniejsze formy prawne zakupu podmiotów prawnych na Litwie z pomocą AssistPRO online lub za pośrednictwem notariusza

 • Szybko
 • W konkurencyjnej cenie
 • Bez zbędnej biurokracji
 • Z profesjonalnym doradztwem

Zakup firmy na Litwie – doskonała alternatywa dla długiego procesu rejestracji firmy. To prosty i szybki sposób na rozpoczęcie działalności biznesowej!

Kilka lat temu przedsiębiorcy wybierali zakup firmy z dużą nieśmiałością. Jednak dzisiaj, widząc wiele korzyści, robią to coraz odważniej. Nic dziwnego – kupno gotowej firmy jest całkowicie bezpieczne, ponieważ każdy podmiot ma potwierdzony dokument, który wykazuje, że sprzedawane firmy nie mają żadnych zobowiązań. Ponadto, nabycie przedmiotu w proponowany przez nas sposób oznacza możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności biznesowej.

Zakup firmy na Litwie z AssistPRO wyróżnia się kompleksowością – jesteśmy obecni od samego początku aż do momentu, gdy stajesz się całkowicie niezależny. Oferujemy nie tylko pomoc specjalistów, ale także różne dodatkowe usługi, takie jak kompleksowe usługi księgowe, aktualizacja danych w rejestrach czy otwarcie konta bankowego.

Sprzedawane firmy posiadają numery rejestracyjne i inne dokumenty założycielskie, kod VAT, otwarte konto bankowe. Firmy nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej i nie posiadają majątku, pracowników ani zobowiązań handlowych. Żadne z przedsiębiorstw nie otrzymało dotacji, pożyczek, kredytów ani innego rodzaju finansowania

Sprzedaż firm na Litwie Kupowanie firm na Litwie
Sprzedajemy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Są to różne firmy kapitałowe – zarówno zwykłe, jak i posiadające dodatkowe licencje transportowe. Nasza realizowana sprzedaż to wygodna, szybka i całkowicie bezpieczna alternatywa dla tradycyjnej procedury zakładania firmy. Oferujemy również wiele dodatkowych usług. Zakup firmy w Litwie – nie wymaga skomplikowanych procedur rejestracyjnych. Oferujemy firmy, które w ciągu najbliższych 48 godzin mogą stać się Państwa w pełni funkcjonującą jednostką, posiadającą pełną zdolność do zawierania umów. Sprzedawane firmy nie posiadają żadnych zobowiązań finansowych.

Klienci, którzy decydują się nie kupować gotowej firmy, mogą liczyć na pełne wsparcie AssistPRO przy zakładaniu nowej firmy na Litwie. Jesteśmy gotowi pomóc od początku do momentu, gdy klient będzie całkowicie samodzielny. Nasze wieloletnie doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje pozwalają nam wybierać konkretne rozwiązania i strategie biznesowe, odpowiadające indywidualnym oczekiwaniom klientów

Jeśli masz pytania, zawsze możesz skontaktować się z nami.
Jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Szczegółową listę regularnie aktualizujemy, dlatego każdy nasz klient może być pewny, że kontaktując się z AssistPRO, będzie mógł rozpocząć swój biznes w ciągu najbliższych 48 godzin.

Spółki, które aktualnie są w naszym posiadaniu w Litwie:

Spółka na sprzedaż na Litwie: MB TOKARA LT

 • Założona w 2017 r.
 • Spółka działała na Litwie
 • Spółka nie posiada zobowiązań, aktywów trwałych ani pracowników
 • Możliwość zmiany nazwy firmy lub działalności
 • Kapitał zakładowy 1 EUR
 • Adres; Wilno, Litwa
 • Oświadczenie o braku zobowiązań jest GWARANCJĄ spokoju!
 • Konto bankowe otwarte w banku LUMINOR na Litwie
 • Spółka nie posiada numeru VAT

Cena sprzedaży: 2 890 EUR* (bez kapitału zakładowego)

*Dodatkowe koszty:
– uzyskanie podpisu elektronicznego na Litwie (jeśli chcesz otrzymać firmę w ciągu 48 godzin)
– opłata rejestracyjna

Opłaty i ceny mogą ulec zmianie w przypadku zmian zagranicznych cen, zmian kursów walutowych, decyzji firmy AssistPRO, a także zmian krajowych lub międzynarodowych podatków i opłat. Aby uzyskać dokładną ofertę cenową, prosimy o kontakt!


Dla początkujących inwestorów procedura zakupu spółki na Litwie może wydawać się równie skomplikowana, jak jej założenie i rejestracja.

Jak wygląda proces zakupu firmy?

 1. Procedura zakupu firmy (Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) zazwyczaj rozpoczyna się od wyboru firmy z listy dostępnych firm na sprzedaż.
 2. Po wyborze preferowanej firmy rozpoczyna się sporządzanie dokumentów dotyczących sprzedaży firmy. Od 1 stycznia 2015 r. dokumenty dotyczące kupna i sprzedaży akcji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zazwyczaj muszą być potwierdzone przez notariusza litewskiego (w przypadku sprzedaży 25 procent lub więcej akcji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub gdy cena sprzedawanych akcji przekracza 14 500 euro).
 3. Następnie zmiana danych jest rejestrowana w Rejestrze Podmiotów Prawnych, a zmiana akcjonariuszy jest dokonywana w elektronicznym systemie JADIS.
  W przypadku zakupu działającego biznesu na Litwie, po znalezieniu biznesu sporządzane są dokumenty kupna i sprzedaży. Jeśli akcje firmy nie są przenoszone, a jedynie nabywany jest biznes, nie jest konieczne notarialne potwierdzenie dokumentów.
  Firma może być zakładana, a także kupowane są akcje lub biznes na podstawie upoważnienia. Nie jest konieczne przyjazd do Litwy.

Dlaczego warto kupować gotową firmę w Litwie?

 • To oszczędność czasu. Podczas rejestracji nowej firmy konieczne jest wypełnianie dokumentów i oczekiwanie na decyzje. Kupując firmę, działalność możemy rozpocząć praktycznie od razu po podpisaniu formalności.
 • Po dopełnieniu wszystkich formalności, w ciągu około 48 godzin możemy wystawiać faktury lub zawierać umowy. Dodatkowo, kupując firmę, zachowujemy cały jej inwentarz lub historię działalności. Aby brać udział w różnych konkursach, często wymagana jest historia firmy obejmująca kilka lat.
 • Brak ryzyka – to całkowicie bezpieczna oferta, nie niosąca ze sobą zagrożeń. Firmy nie mają żadnych długów ani zobowiązań finansowych. Dodatkowo, firmy nie mają pożyczek, weksli ani umów z pracownikami.

Kupując spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, oferujemy wsparcie związane z dokumentacją i formalnościami.

Oczywiście, kupując firmę, płaci się nieco więcej, ale w zamian otrzymuje się reputację marki, historię firmy i możliwość działania bezpośrednio po jej zakupie.


Na co zwracać uwagę kupując firmę w Litwie?

Choć kupno firmy w Litwie jest całkowicie bezpiecznym i pewnym sposobem, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów przy zakupie firmy w Litwie:

 1. Podczas kupowania firmy w Litwie, warto zwrócić uwagę na to, czy firma ma sporządzone oświadczenie, w którym stwierdza, że nie ma żadnych zobowiązań finansowych, czyli na przykład nie udzieliła kredytów ani nie wystawiła weksli.
 2. W zależności od tego, w jaki sposób planujesz prowadzić swoją działalność, na początku możesz potrzebować określonego kredytu od banku. Jeśli chcesz wybrać jedno z nich, powinieneś zwrócić uwagę na kapitał zakładowy i staż firmy.
 3. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości. Można dokonać wielu formalnych zmian, na przykład zmienić klasyfikację działalności (na przykład z firmy transportowej na hurtową firmę handlową) lub zmienić zarejestrowany adres siedziby.
 4. Kolejnym istotnym aspektem jest to, czy firma jest płatnikiem VAT. Rejestracja firmy jako płatnika VAT może zająć dużo czasu.
 5. Podczas zakupu należy również upewnić się, że firma została dokładnie sprawdzona w Krajowym Rejestrze Długów, Biurze Informacji Gospodarczej oraz innych rejestrach dłużników. Po sprawdzeniu wszystkich niezbędnych informacji i upewnieniu się co do swojego wyboru, pozostaje już tylko załatwienie formalności.

Państwowa Inspekcja Podatkowa (VMI) – Sprawdzanie zobowiązań lub zaległości podatkowych

SODRA – przeglądanie publicznych danych konkretnego ubezpieczającego

ANTSTOLIAI – Instytut Komorników Sądowych na Litwie